Duyurular
İngilizce , Arapça, Fransızca ve Rusça Freelance Tercümanlar Aranmaktadır. Lütfen “Tercüman Olmak İstiyorum” Sayfamızdaki Başvuru Formunu Doldurunuz

»Deşifre


Toplantılar, Kongreler, Seminerler gibi organizasyonlarda kayda alınan her türlü ses ve sesli video kaydı, bunların yanında filmler, belgeseller veya diğer görsel ve işitsel dosyalarınız standartlara uygun veya sizin talep edeceğiniz şekil veya türde yazılı hale getirilir ve sonrasında arzu edildiği takdirde istenilen dile tercüme edilir.

www.yatirimyeri.com

 

 

Akıllı telefonlara yepyeni bir özellik kattı

Bugünün sensörlerle dolu akıllı telefonları birçok şeyi ölçebiliyor fakat ortam sıcaklığının ölçülmesi bunlardan biri değil.

Ayrı Bluetooth destekli bir derece ölçer modül alabilirsiniz ve mobil cihazların kızıl ötesi ışık kullanarak anlık derece okumaları yapabileceği söyleniyor. Bununla birlikte Thermodo cihazı daha basit ve anlaşılır bir ölçme yöntemi sunuyor.  Cihaz, telefonun kulaklık girişine bağlanan küçük bir elektrikli termometre ve şu şekilde çalışıyor:

Thermodo’nun kendisi standart dört kutuplu bir ses jakı temelli bir cihaz ve bununla birlikte pasif bir derece sensörüne sahip.  Bu sensör vasıtasıyla telefonun bulunduğu ortamdaki sıcaklığa bağlı olan bir ses sinyali gönderiliyor ve sensör sinyalin genişliğini farklı olarak azaltıyor. Telefonun mikrofonu bu değiştirilmiş sinyali alıyor ve yine telefonda önceden yüklenen bir uygulamaya bu veriyi iletiyor. Sonuç ise bulunduğunuz ortamın gerçek sıcaklığını size gösteren bir telefon oluyor.

Cihaz gücünün telefondan alıyor ve bir kulaklıktan daha az enerji tüketiyor. İhtiyaç duyulmadığında cihaz bir anahtarlık kılıfa takılabiliyor. Thermodo’yu kısıtlayan faktörlerden biri de sıcaklık ölçme aralığının -20 ila 50 ºC arasında olması. Cihaz tasarımcıları bir iPhone 5’in çalışma sıcaklığının zaten 0 ila 35 derece arasında olduğunu belirtiyor. Fakat yine de bu cihazın faydalarını kısıtlayabilir.

Kopenhag’lı Robocat firması Kickstarter’da Thermodo için fon topluyor ve cihaz ihtiyacı olan fonu çoktan elde etti bile-birçok insanın akıllı telefonları için bir termometre istedikleri de böylece ortaya çıkmış oldu. 25$ fiyatla bir tanesi sizin olabilir.

http://inovasyon.yatirimyeri.com/akilli-telefonlara-yepyeni-bir-ozellik-katti_38356.html